vyhledat akci podle klíčového slova

z celého katalogu


mohlo by vás zajímat


admin

Valid XHTML 1.0 Transitional

Vinné sklípky

Dolní Dunajovice      kat. číslo - VS0033
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství bylo založeno v roce 1998, ale jako mnohé z jihomoravských vinařství navázalo na předcházející zkušenosti svých otců a dědů. Rodinný charakter si vinařství zachovává i nadále; o zhruba 11 ha vlastních vinohradů se starají převážně rodinní příslušníci.
Na vršcích v okolí Dolních Dunajovic, kde se vinice rozkládají, se daří zejména odrůdám Müller Thurgau, Tramín červený, Veletlínské zelené, Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Chardonnay, Kerner, Pálava, Rulandské šedé, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Frankovka a Nativa. Roční výstav vinařství je kolem 30 000 lahví vína. Více jak 60% celkové produkce je vlastní výroby, zbytek tvoří víno z hroznů vykoupených od smluvních partnerů. V nabídce vinařství tudíž nalezneme i další odrůdy jako Sauvignon, Irsai Oliver, Cabernet Sauvignon, Modrý Portugal, Merlot či Zweigeltrebe.
Všechna vína jsou vyráběna moderními metodami a zrají v nerezových tancích. Některá červená vína zrají v dřevěných sudech.
S výsledky práce vinařství, jež získává každoročně ocenění na tuzemských i zahraničních (Rakousko, Slovensko) výstavách a soutěžích, se můžete setkat v pěkném, přívětivém a prostorném sklepě. V letních měsících lze posedět i na zakryté terase.
Ve stejném objektu se nachází malokapacitní penzion se čtyřmi pokoji vybavenými vlastním sociálním zařízením, k dispozici je společná kuchyňka.

Kapacita sklepa: 30 míst

Ochutnávka:
doba trvání 2 hodiny
ochutnávka 7 nebo 10 vzorků vín v sudovém sklepě, výklad enologa vinařství
občerstvení – sýr, pečivo

Posezení (vhodné jako odpolední zastavení v rámci programu nebo jako podvečerní akce):
Doba trvání posezení. 4 – 6 hodiny
Čas posezení: ukončení do 21.00 hod. (déle jen pro ubytované)
ochutnávka 7 nebo 10 vzorků vín v sudovém sklepě, výklad enologa vinařství
občerstvení – obložené mísy (sýry, uzeniny, zelenina, pečivo, minerálka, káva)

Konzumovaná vína v dalším průběhu posezení se hradí podle počtu a ceny objednaných lahví.
Přiobjednat lze teplou stravu.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Hnanice      kat. číslo - VSHN01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Rodinné vinařství bylo založeno v roce 1991. Z původních 1,5 ha obhospodařovaných vinic se rozloha rozrostla s nově vysazenými vinohrady na současných 23 ha. Práci ve sklepě a ve vinici se věnuje celá rodina s několika zaměstnanci. Víno je vyráběno jen z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích. V roce 2006 došlo k přechodu z výroby a prodeje sudového vína na profesionální výrobu lahvových odrůdových jakostních a přívlastkových vín. Vinice jsou vysázeny ve vinařské obci Hnanice, která se z geologického pohledu nachází na místě střetu Českého masivu a Karpat ve třech viničních tratích Knížecí vrch, Fládnická a U Chlupa.
Základ odrůdové skladby tvoří odrůdy ( Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon a Ryzlink vlašský ), které mají dlouholetou tradici pěstování v tomto jedinečném, pro vinnou révu stvořeném, místě. Vinice jsou obhospodařovány podle zásad integrované produkce, jedná se moderní ekologický vinohradnický systém pěstování révy vinné šetrný k přírodě a zdraví člověka.

Ochutnávky:
Doba trvání ochutnávky 1 hodinu.
Maximální počet osob 26 osob.
Degustace zahrnují výklad o jednotlivých vínech od pěstování hroznů k jeho výrobě, až po jeho výrobu a použitou technologii výroby. V ceně degustace je také zahrnuto malé občerstvení (sýr, pečivo, minerální voda.

Základní ochutnávka:
6 ks jakostních a přívlastkových vín (kabinet, pozdní sběr)

Standartní ochutnávka:
8 ks jakostních a přívlastkových vín (kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů)

Výběrová ochutnávka:
9 ks vín dle vlastního výběru


Posezení ve sklepě:
Maximální počet 26 osob.
Posezení zahrnuje výklad o vinařství, o vínech od pěstování hroznů k výrobě vína a použitou technologii na jeho výrobu.

Základní:
Konzumace jakostních vín, studené mísy, minerálka, pečivo.
Doba trvání ochutnávky 4 hodiny. Za každou započatou hodinu navíc 500,- Kč na skupinu.

Standardní:
Konzumace jakostních vín, studené mísy, teplé jídlo dle dohody, minerálka, pečivo.
Doba trvání ochutnávky 4 hodiny. Za každou započatou hodinu navíc 500,- Kč na skupinu.

Výběrová:
Konzumace vín jakostní, pozdních sběrů, výběrů studené mísy, specialita sklepa, minerálka, pečivo.
Doba trvání ochutnávky 4 hodiny. Za každou započatou hodinu navíc 500,- Kč na skupinu.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Moravská Nová Ves      kat. číslo - VSMNV01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Rodinné vinařství hospodařící na necelých 6ti ha a s roční produkcí zhruba 30 000 lahví vína bylo založeno v roce 1992. Od svého počátku je ve vinařství kladen důraz především na vysokou kvalitu vyráběných predikátních vín. Tohoto výsledku je dosahováno nejenom starostlivou péčí o vinohrady a jednotlivé rostliny po celý rok, či záměrnou redukcí počtu hroznů, ale také náležitou „zdravotní“ selekcí hroznů při jejich sběru a jejich následným šetrným zpracováním. Všechny vinice jsou zatravněny, nepoužívají se umělá hnojiva, réva je ošetřována za přísného respektování chemické ochrany. Vedení řezu usměrňované na jeden kmínek a jeden tažeň přispívá k požadovanému vývoji hroznů, jež jsou sbírány až v plné vyzrálosti, aby byla optimalizována jejich co nejvyšší kvalita. Výroba vína pak probíhá v souladu s moderními technologickými postupy za použití řízeného kvašení se zakvášením přírodními kvasinkami. Víno dozrává pod pravidelným dozorem v nerez tancích nebo v sudech barrique. To vše podpořeno odbornou znalostí hlavního vinaře v oboru enologie a jeho léty nabytými zkušenostmi v pěstitelství vinné révy napomáhá k vytváření vín, která prakticky pravidelně získávají zasloužená ocenění na tuzemských i zahraničních výstavách a soutěžích. Z odrůd, na které se vinařství zaměřuje, je nutno uvést Sauvignon, Chardonnay, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Rulandské šedé, Pinot noir, Cabernet moravia, Merlot, Zweigeltrebe, Cabernet sauvignon, nebo méně známý Viognier, Chenin Blanc, Noria či Fratava a Syrah.

Návštěva sklípku je určena skupinám v maximálním počtu 25 osob.

Degustováno je 10 – 18 vzorků vín, k čemuž může být jako občerstvení podáván obložený talíř s uzeninami, sýry a pečivem.

Doba trvání degustace cca 2 - 4 hodiny. Degustace mohou probíhat v denních i večerních hodinách.

Cena podle dohodnutého množství degustovaných vzorků, občerstvení a doby trvání.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Nový Šaldorf I      kat. číslo - VSNS03
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Rodinné vinařství hospodařící na více jak 15ti ha v okolí Nového Šaldorfu, zejména pak na známé viniční trati Kraví hora. Víno je vyráběno převážně z hroznů vlastní produkce, ale z menší části i z hroznů nakupovaných. Zpracování révy probíhá ve sklepních prostorách za použití moderní technologie. Základem odrůdové skladby jsou bílá vína, mezi nimiž má dominující postavení veltlínské zelené. Při návštěvě velkého a krásného sklepa, vykopaného do skály ze slehlého třetihorního písku a s historií starší více než 300 let, dostanete na výběr ochutnat i další odrůdy, například: chardonay, sauvignon, müller thurgau, ryzlink rýnský, neuburgské, tramín červený, pálava, rulandské bílé, rulandské šedé, frankovka, modrý portugal, svatovavřinecké, rulandské modré či zweigeltrebe.
Ochutnávky s odborným výkladem o pěstování a výrobě vína probíhají v historickém sklepě s chodbami připomínající gotické tvary. Vlastní posezení se pak odehrává v nadzemní části v místnostech vhodně uzpůsobených pro malé i velké skupiny.

Kapacita: 15-20 nebo 40-50 osob

Posezení se studenou večeří:
8 - 10 vzorků vína, studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina apod.), pečivo, slané pečivo, káva, minerálka,
neomezená konzumace jakostního vína

Posezení s teplou večeří a dalším občerstvením:
8 - 10 vzorků vína, teplá večeře (guláš či grilovaná kuřata nebo uzená kolena apod.), studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina a pod.), pečivo, kysané zelí, kyselé okurky, sádlo, (nebo podle dohody), slané pečivo, káva, minerálka
neomezená konzumace jakostního vína

Lze podávat i archívní vzorky.


Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Nový Šaldorf II      kat. číslo - VSNS01
cena : 0,-Kč   (Podle služeb)

Rodinné vinařství přecházející z generace dědů na mladší generace se, ačkoliv vlastní svůj vinohrad, zaměřuje na výrobu vín z viničních tratí jižní Moravy, zvláště vinařské Znojemské oblasti. Roční produkce činí více jak 3000 l vína. Výroba a zrání vín probíhá ve sklepních prostorách za použití tradiční technologie.
Vinný sklep je vykopán do pískovcové skály ve tvaru dvou souběžných chodeb s příčnými rameny, což mu dodává jisté tajemnosti a degustace vín přímo v podzemí je pro návštěvníky vinného sklepa více než příjemným zážitkem. Chodby jsou větrány průduchy, kterými si lze za denního světla ověřit pohledem až 18ti metrovou hloubku sklepa.
Rozsáhlá lisovna, citlivě renovovaná, si zachovává původní styl „preshausu“ a je upravena pro posezení návštěvníků vinného sklepa a pojme až 50 osob. Odrůdová skladba nabízených vín je široká, návštěvník si může zakoupit vína jak vybraná stáčená, tak i v láhvích.
A nebylo by návštěvy znojemského regionu bez ochutnání místních okurek, nakládaných podle starého domácího receptu. Výběr pohoštění teplých chalupářských pokrmů a studeného občerstvení se sjednává při objednávce návštěvy vinného sklepa. Na objednávku je možná i klobásová degustace. Specialitou na závěr je podání „kapúrkovice“ (co to je, uzříte na místě) před ukončením posezení.
Podle zájmu lze po dohodě objednat hudbu (není v ceně) – cimbál, klávesy nebo harmonika.

Kapacita: až 50 osob (při využití hudby k tanci maximálně 45 osob)

Posezení do 4 hodin:
10 vzorků vína a jednoho likéru, studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina apod.), víno na stůl, pečivo, slané pochutiny, káva, minerálka.

Posezení v trvání 4 - 6 hodin (začátek v 19 hod.):
12 vzorků vína, jeden likér, jedna pálenka, studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina apod.), teplá večeře (guláš či grilovaná kuřata nebo uzená kolena, speciální pečené klobásy na houbách, případně živáňská apod.), víno na stůl, pečivo, kyselé okurky, sádlo, slané pečivo, káva, minerálka atd.

POZOR! Ukončení posezení ve sklepě je vždy nejpozději v 01.00 hodin.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Sedlec - vína s charakterem terroiru      kat. číslo - VSS001
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství s dlouholetou tradicí obhospodařuje 125 ha vinohradů vysázených na úrodných svazích v okolí Sedlece u Mikulova, které jsou svoji polohou vhodné k pěstování vinné révy. Část vinic, jež leží nad obcí, u které se rozkládá největší moravský (sedmý v ČR) rybník Nesyt, je navíc příznivě ovlivňována zrcadlovým efektem, při němž se od vodní hladiny odrážejí sluneční paprsky a dopadají do vinohradů, které tímto získávají o 10 – 15 % více osvitu než jiné vinice, což má nemalý pozitivní vliv na vývoj a kvalitu pěstovaných hroznů.
Vinařství se soustřeďuje především na produkování bílých odrůd, například Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé, Pálava a další, ale nabízí i odrůdy červené jako například Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Frankovka, Cabernet Sauvignon či Dornfelder.
Při zpracování hroznů a výrobě vína jsou používány moderní technologické postupy, přičemž vína nazrávají v klasickém sudovém sklepě a uchovávají si tak autenticitu místního terroiru. Tím nabízejí nevšední zážitek, v dnešní době uniformovaných vín, tolik žádaný.
Dokladem toho jsou četná ocenění vín získaná na domácích i zahraničních (Slovensko, Izrael, Francie, Anglie, USA) výstavách a soutěžích.
Při návštěvě vinařství můžete ochutnat vína přímo v sudovém sklepě a následně posedět v sousední kvelbené místnosti, v bývalé lisovně. Připraveno je pro vás několik zážitkových posezení. Kromě toho lze ve vinařství uspořádat též podniková a firemní školení, teambuildingy, oslavy a podobně.

Kapacita sklepa: 40 osob
Doba trvání akce: 3 – 6 hodin
Čas posezení: zhruba 18.00 – 24.00 hodin

PŘÍKLADY POSEZENÍ

Turist – 3 hodiny
ochutnávka 6 druhů vín, výklad degustátora
studený raut
Vína konzumovaná v dalším průběhu se dokupují dle aktuálního ceníku vín.

Dionýsos – 4 hodiny
ochutnávka cca 12 druhů vín, výklad degustátora
studený raut
Celková konzumace vína za večer je 1 lahve na osobu. Vína konzumovaná v v dalším průběhu večera se dokupují dle aktuálního ceníku vín.

Labužník – 5 hodin
ochutnávka 15 vzorků vín, včetně speciálních, výklad degustátora
teplý a studený raut z místních moravských specialit k vínu
Neomezená konzumace lahvovaných vín v průběhu večera.

Snoubení chutí – 6 hodin
Osm chodů speciálních krajových jídel (z toho minimálně tři teplá) se připravují přímo před účastníky. K pokrmům se podávají specifická vína, která společně vytvářejí harmonické souznění vůní a chutí.
Skladba pokrmů je ovlivněna sezónností potravin.

Pečené sele – 4 až 6 hodin
ochutnávka 12 – 15 druhů vín, výklad degustátora
konzumace pečeného selete
Další podávané víno v průběhu večera – jedna lahev na osobu nebo až neomezená konzumace (podle přecházející domluvy)

Přípatek za každou započatou hodinu po 24.00 hod.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Valtice - klasický sklípek      kat. číslo - Va0001
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Posezení v klasickém klenutém sklípku, u vín natahovaných ze sudů do koštýře sympatickým majitelem, vám vytvoří příjemné odpoledne nebo večer.
Ve vinném sklepě jsou zpracovávány pouze hrozny z vlastní produkce. Hlavní odrůdy jsou veltlínské zelené, ryzlink vlašský, neuburské, müller thurgau; svatovavřinecké, frankovka, zweigeltrebe a rulandské modré. V menším množství je dále vyráběno rulandské bílé a tramín červený.

Posezení sestává z ochutnávky tří bílých a tří červených odrůd. Přímo u sudů se vám dostane výkladu majitele o pěstování révy, zpracování hroznů a výroby vína. Po ochutnávce následuje vlastní posezení u vybraných vzorků, které je spojené s konzumací studených specialit vhodných k vínu.


Délka trvání cca 1 - 2 hodiny
ochutnávka, slané pečivo)

Délka trvání cca 2 - 4 hodiny
(ochutnávka, posezení)

Délka trvání cca 4 - 6 hodin
(ochutnávka, posezení)

Maximální počet 20 osob.

Návštěvu lze realizovat pouze v době od března do konce srpna.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Moravský Źižkov      kat. číslo - VSMŽ01
cena : 0,-Kč   ()

Toto rodinné vinařství vzniklé v roce 1993 se sice samo skromě označuje za malou firmu, avšak vzhledem k rozloze obhospodařovaných vinic a roční produkci vína patří jistě již mezi střední vinařství. Okolo 18 druhů révy vinné, z nichž vinařství vyrobí zhruba 3000 hl vína ročně, je totiž osázeno na přibližně 30 ha půdy. Keře révy vinné jsou celoročně pečlivě ošetřovány a nezbytnou samozřejmostí rodinného vinařství je i zpracování hroznů moderními technologiemi. Proto také vinařství během své činnosti dosahuje pravidelných úspěchů na tuzemských soutežích, přehlídkách a festivalech vín. Vinařství produkuje vína jakostní i přívlastková. Z bílých odrůd jsou to např. Chardonnay, Sauvignon, Tramín, Rulandské bílé. Z červených pak např. Svatovavřinecké, Dornfelder, Frankovka, Zweigeltrebe.
Ochutnávky vín či degustace probíhají podle velikosti skupin ve speciálně k tomu určeném sklípku a kapacitou do cca 28 osob. Větší skupiny v uzavřenémm salonku vlastního penzionu.


Obrázek produktu

Obrázek produktu
Čejkovice - kopaný sklep      kat. číslo - VS0001
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Návštěva ručně kopaného vinného sklípku pro maximálně 25 osob.
Ve sklepě rodinného vinařství jsou zpracovávány pouze hrozny z vlastních vinic. Poměr bílých a červených odůd je vyrovnaný. Vinařství vyrábí kvalitní přívlastková a jakostní vína založená na špičkové technologii pěstování a zpracování vinných hroznů (šetrné zpracování hroznů, odkalení moštu, zakvášení ušlechtilými kvasinkami, řízená teplota při kvašení pro udržení aroma). Odbourávání kyseliny jablečné u červených vín je samozřejmostí. Všechna červená vína zrají v dřevěných sudech, část v sudech barrigue. Bílá vína jsou po vyčíření stáčena do nerezových nádob, aby se zamezila mikrooxidace a zachovalo se tak svěží aroma a příjemná kyselinka. Vína jsou určena pro gastronomii a do vinoték.

Posezení:

Malé posezení 2 - 4 hodiny:
ochutnávka 8 druhů vín
občerstvení sýr, pečivo, uzeniny


Večerní posezení 4 - 6 hodin:
ochutnávka 8 až 12 druhů vín
občerstvení sýr, uzeniny, pečivo, domácí pomazánky, minerálka
Neomezená konzumace vybraného vína


Dlouhá noc 6 - 8 hodin:
ochutnávka 10 až 16 druhů vín
občerstvení sýry, uzeniny (teplé i studené), zelenina, domácí pomazánky, pečivo, kysané zelí a okurky, minerálka, pečivo
Neomezená konzumace vybraného vína

CENY VŽDY PODLE PŘEDEM DOHODNUTÉ DRUHOVÉ SKLADBY VÍNA A ROZSAHU OBČERSTVENÍ


Akce obsahuje:
-prohlídku kopaného sklepa s ukázkou vlastního zařízení a technologické výroby
- uvedení do degustační místnosti
- přednáška a degustace špičkových přívlastkových vín nebo archívních vín s odborným výkladem (v zimě u krbu)
- občerstvení podle předchozí domluvy
- možnost zakoupení vín podle nabídkového listu
- návrat k otevřeným vzorkům

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Nový Šaldorf III      kat. číslo - VSNS02
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství rodinného typu se zaměřuje hlavně na zpracování hroznů nakupovaných od špičkových pěstitelů nejenom za Znojemska, ale i z jiných částí jižní Moravy a výrobu vysoce kvalitních jakostních a přívlastkových vín.

Vinařství nabízí širokou škálu vín: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Chardonay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Muškát moravský, Kerner, Pálava, Sauvignon, Tramín červený, Irsai Oliver, Modrý portugal, Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Cabernet moravia, Cabernet sauvignon, Dornfelder, André a další.

Vína jsou vyráběna tradiční metodou pro zachování odrůdového charakteru s pomocí moderní technologie (řízené kvašení).
V nově rekonstruované a útulné lisovně jsou pořádány ochutnávky lahvovaných vín spojené s odborným výkladem.

Vlastní sklep je vytesán, jako několik dalších v okolí, do pískovcové skály, což mu dodává specifický ráz s nádechem gotické architektury.

Posezení je ideální pro skupiny 20 – 25 osob.

Posezení do 4 hodin:
10 vzorků vína, studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina apod.), chléb, slané pečivo, káva, minerálka


Posezení do 6 hodin:
12 vzorků vína, studené obložené talíře (sýry, uzeniny, zelenina apod.), chléb, kysané zelí, kyselé okurky, sádlo, slané pečivo, káva, minerálka
Lze podávat i teplé večeře (guláš, uzená kolena, gril. kuřata, řízky)

Každá započatá další hodina navíc 500,- Kč na skupinu

Po dobu posezení neomezená konzumace vína.
Možnost nákupu lahvovaných vín.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Sedlešovice - Malovaný sklep      kat. číslo - VSSE01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Návštěva ručně kopaného 100 metrů dlouhého křížového sklepa je ojedinělým zážitkem. Jeho historie sahá do dávného středověku, snad až do 12. století, kdy s jeho výstavbou měli započít mniši z nedalekého kláštera Louka. Část sklepa je vyzdobena výtvory jednorukého malíře Maxmiliana Appetauera, známého svými díly ve sklepě v Šatově. Narozdíl od sklepa v Šatově vám však v sedlešovickém sklepě poskytneme degustaci s odborným výkladem a posezením s občerstvením. V sedlešovickém sklepě jsou panem sklepmistrem šetrně a přírodní metodou zpracovávány vybrané hrozny z vinic nedalekého okolí, například z Vrbovce, Těšetic, Chvalovic či Hodonic, ale také i z odlehlých Prušánek.
Možnost nákupu sudového vína s sebou. Možnost nákupu archivního vína.

Návštěvy se konají v období prosinec - květen. V ostatní měsíce výjimečně.

Maximální počet 40 osob.

Návštěva sklepa:

zastavení na nákup vína
čas pobytu do 1 hodiny
prohlídka sklepa
degustace 3 vzorků vín u sudů

čas pobytu 1 - 2 hodiny
prohlídka sklepa
degustace 6 vzorků vín u sudů

čas pobytu 2 - 4 hodiny
prohlídka sklepa
degustace 9 vzorků vín u sudů
posezení v místnosti s funkčním historickým kládovým lisem z roku 1828
jednoduchý obložený talíř (sýr, uzenina, chléb)

čas pobytu nad 4 hodiny
prohlídka sklepa
degustace 12 vzorků vín u sudů
posezení v místnosti s funkčním historickým kládovým lisem z roku 1828
studená mísa (sýry, uzeniny, pečivo) doplňovaná v průběhu večera, dále ovoce, zelenina, tyčinky, oříšky, káva, minerálka

FAKULTATIVNĚ: HARMONIKÁŘ na 4 hodiny

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Mikulov II      kat. číslo - VSM002
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Menší vinařství sídlící v Mikulově navazuje na historickou tradici a dlouholetou zkušenost svého rodu s pěstováním révy vinné a s výrobou vína. Vinařství obhospodařuje 5,5 ha vlastních vinic rozkládajících se na úrodných svazích v sousedství Mikulova a obce Bulhary.
Většina hroznů určených k výrobě vína pochází z těchto vinic, ale část hroznů vinařství vykupuje i od drobných pěstitelů. Hrozny jsou zpracovávány metodou řízeného kvašení a za pečlivé kontroly jejich jakosti. Roční produkce vinařství kromě sudového vína je zhruba 10 000 lahví převážně jakostních vín s přívlastkem. V druhové skladbě hroznů převládají bílé odrůdy: Veltlínské zelené, Tramín červený, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Sauvignon a Pálava; z červených odrůd: Modrý Portugal, André, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe a Frankovka.
Vinařství dosáhlo řady ocenění na mezinárodních i domácích soutěžích, například v italském Tramínu, ve Znojmě, Valticích a samozřejmě i v Mikulově.

Kapacita sklepa: 35 osob
Doba trvání posezení: 4 – 6 hodin
Čas posezení: cca 19.00 – 01.00 hodin

Základní posezení:
ochutnávka 10 vzorků vín (od jakostních až po přívlastkové) v historické lisovně a v sudovém sklepě s výkladem vinaře
večeře – 1/2 teplého grilovaného kuřete, pečivo, zelenina
další občerstvení během večera - obložené mísy (sýry, uzeniny, klobásy, zelenina, pečivo, minerálka)
V průběhu večera neomezená konzumace sudových vín.
Pro každého účastníka je navíc připravena prémie: návštěva archivního sklepa s degustací 2 vín.
Sklep není zařízen na podávání jiných teplých večeří a kávy.

Za příplatek: konzumace přívlastkových vín, zajištění hudby, nebo degustace přímo ve vinici s výhledem na Mikulov.

Možnost nákupu vína s sebou.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Lednice I      kat. číslo - VSL001
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Posezení ve vinném sklepě je koncipováno jako večer dobrého jídla, nápojů a zábavy. Ve sklepě sice nejsou podávána vína vlastní produkce, což je však vynahrazeno vhodným složením vybraných sudových i lahvovaných vín okolních vinařů včetně známých a vyhlášených firem. Výhodou této formy je širší představení kvalitních vín mikulovské vinařské podoblasti, zejména z Valtic.

Základní ochutnávka sestává ze sedmi koštovaných vzorků.
K vínům jsou nabízeny rozličné chutné pokrmy, od jednodušších po kombinované, a to jak teplé večeře (speciální guláše, rožněná masa, zvěřina, grilované selátko a podobně) tak bohaté obložené mísy (sýry, uzeniny, klobásky, zabijačkové speciality, paštiky, pomazánky, koláče). Při uvítání ve sklepě nechybí pravá moravská slivovice nebo meruňkovice.
Posezení lze uskutečnit i bez řízené degustace.

Kapacita: 60 míst.
Doba trvání: 5 hodin.

Forma bez řízené degustace:
podle dohodnuté skladby pohoštění (včetně neomezené konzumace sudových vín)

Forma posezení s řízenou degustací:
podle dohodnuté skladby pohoštění (včetně neomezené konzumace sudových vín)


Za každou další započatou hodinu paušální příplatek 500,-- Kč za skupinu.
Přiobjednat je možno živou hudbu (harmonikář, cimbál) nebo disko.

Posezení je vhodné především pro organizované firemní akce, teambuildingy a společenské oslavy.
Ubytování je zajišťováno v penzionu přímo nad sklepem.
Možný doplňkový program: zámek Lednice, minaret, projížďka lodí po Dyji, paintball, čtyřkolky, motokáry a jiné

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Mikulov V      kat. číslo - VS0005
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Maximální počet osob 50.
Starý klenutý sklep z roku 1883 se nachází na okraji okouzlujícího města Mikulova v blízkém dosahu hotelů, penzionů a jiných ubytovacích zařízení. V prostorném ale útulném sklípku až pro cca 50 osob nenaleznete žádné sudy, nýbrž archiv vybraných lahvovaných vín místní produkce vinařů z okolí Mikulova. Ve sklepě se podávají lahodná jakostní a přívlastková vína, na vyžádání včetně ledových a slámových. Spolumajitelkou sklípku je certifikovaná degustátorka, která Vám připraví různé typy ochutnávek až po řízenou degustaci. Přitom Vás seznámí s vinařskou "alchymií" a se základy degustace.
Kdo se chce alespoň trochu přiučit tajemství rozeznávání druhů vín, neměl by tuto příležitost opomenout.

Posezení ve sklepě je vhodné pro konání firemních akcí.

Celovečerní posezení
doba trvání 4 - 6 hodin
ochutnávka 10 vzorků vín (6 + 1 + 3), teplá nebo studená večeře, domácí kuchyně (guláš z divočáka nebo kuřecí stehna plněná bramboráčky nebo řízek s bramborovým salátem), domácí bylinkový sýr, chléb, koláčky, zelenina, ovoce, minerálka
neomezená konzumace vína

Na přání klienta lze podávat i speciální vína (ledové, slámové).

Při počtu do 30ti osob ve skupině, bude-li požadovat skupina sklep pouze pro sebe - příplatek 3.000,-- Kč.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Perná      kat. číslo - VS0020
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Malé rodinné vinařství v obci pod Pálavou nabízí široký sortiment odrůdových vín, v němž převládají přívlastková vína, ale nalezneme v něm i speciální vína.
Ochutnávky probíhají ve sklepě, jehož ozdobou je několik vyřezávaných dřevěných sudů. Posezení se odehrává v prostorné místnosti nad sklepem. V této místnosti je prostor i na případný tanec při harmonice nebo cimbálu.
Výhodou je možnost kvalitního ubytování přímo v objektu.

Posezení je ideální pro skupiny do 30 osob, ale ke stolům je možno posadit i přes 40 osob.

Ceník - příklady

Ochutnávka ve sklepě
trvání do 2 hodin
6 vzorků vín,jednoduché občerstvení

Ochutnávka s posezením
trvání 2 - 3 hodiny
8 vzorků vín, jednoduché studené mísy (uzeniny, sýry, pečivo), minerálka

Ochutnávka s posezením
trvání 3 - 4 hodiny
ochutnávka 10 vzorků vín, obložené mísy (uzeniny, sýry, zelenina, pečivo) škvarky, sádlo, zelí, tlačenka, slané pečivo a podobně, káva, minerálka

Ochutnávka s posezením
trvání nad 4hodiny
12 vzorků vín, teplá večeře, obložené mísy (uzeniny, sýry, zelenina, pečivo), škvarky, sádlo, zelí, kasané okurky, tlačenka, slané pečivo, ovoce a podobně.
Bez teplé večeře nebo s teplou večeří

Návštěvu lze realizovat celoročně. Ve vhodném ročním období lze s majitelem zavítat i do vinice.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Novosedly - ideální pro firemní večírky      kat. číslo - VSNO01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství obhospodařující více jak 85 ha vinic se zaměřuje na širokou rozmanitost nabízených vín s důrazem na jakostní přívlastková vína vysoké kvality. Toho je docíleno redukováním veškeré úrody pro dosažení požadovaného stupně vyzrálosti a přírodní cukernatosti hroznů, šetrným zpracováním vybraných hroznů za použití tradičních i moderních technologií při výrobě vína a řízeným kvašením. Druhová skladba nabízených vín zahrnuje zhruba 12 odrůd bílých a 10 odrůd červených vín, a to ve škále od jakostních vín (nevýjimaje sudových) přes kabinetní vína, pozdní sběry, výběry z hroznů a bobulí, včetně vín barikovaných, vín růžových, až po speciální vína ledová a slámová.
Posezení probíhá ve stylovém degustačním sklepě. Součástí posezení je ochutnávka vzorků vín, výklad vinaře o způsobech pěstování révy a výrobě vína, pohoštění v rozsahu vybraného typu posezení a vlastní konzumace vína v rozsahu rovněž vybraného typu posezení. Součástí návštěvy vinařství je i prohlídka provozu, eventuálně procházka po vinici.

Počet osob: maximálně 30

Posezení I: 8 vzorků vín na ochutnávku, sýry, uzeniny, zelenina, škvarková pomazánka, pečivo, káva, minerálka + jedna lahev vína na osobu.

Posezení II: 10 vzorků vín na ochutnávku, zabijačkové speciality (tlačenka, jitrnice, jelita, uzené), řízky, uzeniny, klobásky, sýry, pomazánky, koláče, pečivo, káva, minerálka + 2 lahve vína na osobu.

Posezení III: 12 vzorků vín na ochutnávku, teplá večeře (guláš, vepřové koleno, řízky) zabijačkové speciality (tlačenka, jitrnice, jelita, uzené), sýry, uzeniny, klobásky, pomazánky, zelenina, pečivo, káva, minerálka, + neomezená konzumace vín po celý večer.

Doobjednat je možno speciální večeře jako je např. grilování selete a podobně, speciální vína, živou hudbu (cimbálová muzika).

Možnost nákupu lahvovaných vín s sebou.

Ceny typů posezení jsou orientační, dohodnout lze různé obměny pokrmů.

Případné ubytování zajišťujeme v Mikulově (4 km). Ubytování je spojeno též s nabídkou zajištění dopravy.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Velké Bílovice - snoubení chutí      kat. číslo - 238
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství s rodinnou tradicí, která sahá až do poloviny 19. století, obhospodařuje momentálně 85 ha vinic. Péče o vinohrady vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína v regionu Velké Bílovice. Při současném pěstování révy se využívají zásadně ekologicky citlivé techniky a sběr hroznů je zaměřen na redukovanou sklizeň. Hrozny jsou zpracovávány nejšetrnějšími metodami a samotokový mošt je podroben řízenému kvašení. Červená vína pak následně zrají v sudech z francouzského dubu. Výsledkem tohoto procesu jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. V nabídce jsou veškeré kategorie, počínaje víny kabinetními, noblesními pozdními sběry či výběry z hroznů a konče delikátními skvosty, jako jsou bobulové výběry, slámová vína a vína ledová.
V bohaté nabídce vinařství najdete odrůdová vína, jako např. Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský i rýnský, Neuburské, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený, Pálava, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Dornfelder, Frankovka, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Merlot.

Formy návštěvy sklepa:

Návštěva vinařství
6 vzorků vín přímo z tanků

Malá degustace
6 vzorků vín,
sýrový talíř, pečivo

Střední degustace
10 vzorků vín,
sýrový talíř, pečivo

Velká degustace
14 vzorků vín,
sýrový talíř, pečivo

Degustace All inclusive
více jak 14 vzorků vín,
teplý a studený bufet, + jedna lahev z výběru degustace

Rozsah a formu ochutnávky lze individuálně dohodnout - rozšířit o více vzorků, o teplou večeři, moravské speciality, živou hudbu, prohlídku provozu, návštěvu vinic a další služby.
Exluzivně lze zajistit Večer snoubení chutí vín a pokrmů (ceny individuální), kdy jsou k vínům podávány gurmánské speciality.

Ochutnávky nebo řízené degustace probíhají ve Vinařském domě, který je symbiózou vinařského provozu, restaurace a penzionu s 50ti lůžky.

Vinařský dům je vhodný k pořádání oslav a seminářů a jeho prostory jsou ideální pro konání taembuildingových akcí.

Vhodné pro skupiny 12 až 40 (maximálně 50) osob.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Velké Bílovice I      kat. číslo - VSVB01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Posezení ve sklepě lze uspořádat pro skupiny až do 40 osob.

Rodinné vinařství se nachází v největší vinařské obci Velké Bílovice a je zaměřeno na výrobu kvalitních moravských vín a vinařskou turistiku. Vína vyrobená moderní technologií jsou svěží a ovocná. Najdete zde i těžší vína, která zrála v barikových sudech, vína slámová, svatomartinská, rosé aj. Rodinné vinařství využívá prostory několika vzájemně propojených stylových sklepů, v nichž se odráží tradice a historie. Pro hosty je určen degustační sklep a posezení s krbem. Roční produkce činí 40000 láhví. Většina produkce vinařství je prodána přímo ve sklepě, část v několika restauracích.

Posezení ve sklepě:
pondělí až pátek kdykoliv během roku.

Varianty:

1) ochutnávka vín s výkladem 2hod.
cca 8 druhů jakostních a přívlastkových vín.

2) Večerní posezení cca 6 hod.
Ochutnávka cca 8 vzorků vína, studená kuchyně, slané pečivo, jakostní odrůdová vína během večera.

3) Večerní posezení cca 6 hod.
Ochutnávka cca 12 vzorků vína, studená kuchyně s více druhy sýrů, přívlastková vína během večera.

U varianty 2) a 3)lze na přání zajistit teplé jídlo formou rautu (řízečky, sekaná, gril. kuřecí stehna, pečené maso aj.)

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Bořetice - vína vysoké kvality      kat. číslo - VBO001
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Zveme vás do sklípku vinařství s více jak 200 letou tradicí. Rodinné vinařství vyprodukuje ročně 2500 kartonů vína. Vinařství produje pouze predikátní (přívlastková) vína, která jsou pěstována biodynamickým způsobem na šetrně obdělávaných vinicích. Vína nesou punc originality , nejsou filtrována ani čířena a zůstává v nich energie vlastních zdrojových viničních tratí.
Degustační večery jsou určeny pro vinařské nadšence a milovníky vína, kteří si chtějí udělat celkový obrázek o vinařství. V programu je zahrnuta návštěva vinic ve viničních tratích, teplá večeře, řízená degustace nového ročníku i starších ročníků a nákup vína.
Během degustace jsou dále podávány variace ušlechtilých sýrů s ovocem.
Z důvodu intimní atmosféry a exkluzivitě podávaných vín je počet zájemců stanoven maximálně na 12 osob (Tento sklípek zajišťujeme již pro skupinu od 8 osob).

Vhodné pro speciální firemní akce.

Degustace malá
doba trvání 2 hodiny
sýry, pečivo


Posezení - klasické
doba trvání 4 až 5 hodin
sýry, pečivo, teplá večeře, ovoce


Posezení - speciální
doba trvání 5 až 6 hodin
teplá večeře, sýry, pečivo, ovoce


Posezení - V.I.P.
doba trvání 6 až 8 hodin včetně prohlídky vinic
kompletní sortiment vín, včetně speciálních
teplá večeře - nadívaná pečená holuoubátka, variace sýrů, ovoce, pečivo


Ubytování zajišťujeme v intravilánu obce nedaleko sklípku.

Obrázek produktu
Chvalovice      kat. číslo - VSCH01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vinařství hospodařící na ploše 140 ha se soustřeďuje na moderní integrovanou produkci hroznů s vyloučením chemické ochrany, zejména hnojiv a chemických pesticidů při jejich pěstování. V průběhu celého procesu včetně výroby vína se využívají pouze technologie, jež jsou šetrné k životnímu prostředí. Výsledkem jsou vína dosahující řady ocenění na různých soutěžích.
Firma se specializuje na výrobu přívlastkových vín. Bílé odrůdy: Chardonnay, Muškát moravský, Müller-Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené. Červené odrůdy: Merlot, Rulandské modré.
Od roku 2009 přechází vinařství na ošetřování vinic podle Bio zásad a po skončení tříletého přechodného období bude vinařství nabízet také i Bio víno.

Posezení, kterému předchází prohlídka provozu vinařství, probíhá nad sklepem v prostorné společenské místnosti vinařství, který pojme až 40 osob. Posezení zahrnuje ochutnávku 6 až 10ti vzorků vín, odborný výklad vinaře o pěstování révy a výrobě vína,
pohoštění – obložené talíře (uzeniny, sýr, pečivo), konzumaci vína - 2 lahve na osobu.

Základní ochutnávka (6 vzorků):
Délka trvání: 4 hodiny

Ideální počet účastníků: 15 – 25

Možnost nákupu lahvovaných vín s sebou.
Ubytování lze zajistit ve vzdálenosti 1,7 km.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Tvrdonice II      kat. číslo - VTV002
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Sklípek poskytuje dvě varianty posezení.
1. varianta ve stylovém klenutém sklepě pro maximálně 25 osob.
2. varianta v nadzemní vinárně pro maximálně 45 osob.
Vinařství produkuje ročně 100 000 litrů odrůdových vín z vlastních vinohradů.
Součástí degustace je prohlídka vinařství s výkladem o jednotlivých fázích výroby vína.

Ceny se stanovují teprve podle požadavků zákazníka.

Mutěnice I      kat. číslo - VSMU01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Návštěva sklípku rodinného vinařství nabízející zemská vína v úrovni i jakostních vín s přívlastkem vám poskytne příjemné posezení v útulném a stylově upraveném prostoru bývalé lisovny.
Vinařství preferuje výrobu vín tradiční metodou, ale některá vína se vyrábějí moderní metodou řízeného kvašení.
Ochutnávka vín včetně výkladu vinaře probíhá přímo ve sklepě přímo u sudů. Vlastní posezení s neomezenou konzumací sudových vín je doplněna bohatým občerstvením, které lze rozšířit o teplou večeři.

Maximální počet osob: 18

Posezení:
obsahuje ochutnávku 12ti vzorků vín, odborný výklad vinaře, vlastní konzumaci sudových vín, pohoštění – bohaté obložené talíře včetně moravských specialit
Délka trvání: 6 hodin
Za každou další započatou hodinu paušální poplatek 500,-- Kč za skupinu
Za zvláštní příplatek lze dohodnout teplou večeři a živou hudbu (harmonikář, cimbál)
Možnost nákupu sudových nebo lahvovaných vín s sebou.
Ubytování lze zajistit přímo v Mutěnicích v blízkém dosahu sklepa.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Mutěnice II      kat. číslo - VSMU02
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Menší rodinné vinařství nehospodaří sice na velké ploše, ale o to více se soustřeďuje na produkci kvalitního vína vyráběného klasickou metodou. Po vylisování hroznů se získaný mošt odkaluje a poté kvasí v dubových a akátových sudech, přičemž jsou u některých odrůd pro zvýraznění chutí a vůní přidávány ušlechtilé kvasinky. Po prokvašení se víno číří a šlechtí.
Posezení se koná v příjemné atmosféře zrekonstruovaného sklepa.

Počet osob: maximálně 30

Návštěva sklepa obsahuje degustaci až 15ti vzorků přímo ve sklepě u sudů, odborný výklad vinaře o pěstování révy a výrobě vína, posezení ve kvelební místnosti, neomezenou konzumaci sudového vína, pohoštění – obložené talíře s moravskými specialitami: sýry, uzeniny, rolády, řízečky, škvarky, pomazánky, zelenina, pečivo, nealko, káva.
Délka trvání: 6 hodin
Každá další započatá hodina paušální příplatek 100,-- Kč za osobu.
Za zvláštní příplatek lze dohodnout teplou večeři, případně grilování a také živou hudbu.
Možný nákup sudových i lahvovaných vín s sebou.
Ubytování zajišťujeme v blízkém dosahu sklepa.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Petrov - Plže, klasika se žudry      kat. číslo - VS00037
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Počet osob 12 - 40
Návštěva některého z klasických modrobílých sklepů opatřených vstupními žudry ve Vás zanechá nezapomenutelný dojem na celý život. Ve sklípcích se nabízejí povětšinou zemská vína, z nichž značná část dosahuje kvality přívlastkových vín.
Vinné sklepy Plže v Petrově jsou svojí neopakovatelnou atmosférou vhodné pro návštěvy i zahraničních hostů.

Ceny se kalkulují podle požadavků klientů.


Obrázek produktu
Ubytování s využitím sklípku      kat. číslo - VVP005
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Vhodná příležitost pro cykloturisty nebo skupiny mladších osob ubytovat se za cenově příznivých podmínek téměř v centru Velký Pavlovic a při té příležitosti využít možnosti seznámit se s víny menších velkopavlovických vinařů v jednom místě.

Ubytování na solidní úrovni je poskytováno většinou ve dvoulůžkových pokojích.
Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, TV, malou lednicí, klimatizací, připojení WI-FI.
Celková kapacita je 16 lůžek.

Součástí objektu je vlastní vinný sklípek, v němž nebo v sousedící místnosti lze uspořádat ochutnávku vín místní produkce nebo společenské posezení.

Ochutnávka 15 vzorků odrůd vín nebo ročníků. K dispozici jsou vína od jakostních až po výběry z hroznů.
Výběr bílých vín: Chardonnay, Sauvignon, Müller thurgau, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pálava, Neuburgské, Veltlín zelený.
Výběr červených vín: Frankovka, Svatovavřinecké, Modrý portugal, Cabernet moravia, Cabernet sauvignon, Merlot, Zweigeltrebe, André.

K ochutnávce se podává občerstvení – obložené talíře (sýry, uzeniny, domácí speciality, pečivo)

Při posezení se před ochutnávkou podává dohodnutá teplá večeře a po ochutnávce občerstvení – obložené talíře.
Večerní posezení probíhá v době od cca 18.00 hodin do maximálně 02.00 hodin.

Výhodný cenový balíček na jeden den:
Ubytování, teplá večeře, ochutnávka vín, posezení ve sklípku, konzumace vína, občerstvení v průběhu posezení, snídaně následující den.

Další služby: ubytování na více dní, snídaně, obědy, večeře, půjčovna kol, uspořádání oslav či školení až pro 40 osob.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Dubňany      kat. číslo - VS00069
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Návštěva vinařství, v němž si můžete vybrat z několika variant forem ochutnávek či pozesezení a z velkého množství zemských vín. Vinařství se specializuje též na výrobů cuveé vín.

Maximální počet 45 osob.

Krátká ochutnávka
doba trvání 30-45 minut
Exkurze do vinného sklepa a ochutnávka 3 vzorků.


Malá degustace
doba trvání maximálně 2 hodiny
Krátká exkurze do moderního provozu vinného sklepa a ochutnávku 6 vzorků vínVelká degustace
doba trvání 3 - 4 hodiny
Exkurze do vinného sklepa a degustace 12 vzorků vín
Občerstvení sýry, uzeniny, pečivo
POZOR!!! POZOR!!!
Možnost uspořádání ZABIJAČKY VE VINOHRADĚ pro 15 - 20 osob.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Znojmo - Znovín a Loucký klášter      kat. číslo - VSZN01
cena : 70,-Kč   (doplňková služba)

Návštěva expozice vinařské velkofirmy Znovín Znojmo a.s. v klášteru Louka je vhodným doplňkem při prohlídce města Znojmo nebo jako zastávka v rámci některého ze zájezdů na Moravu, Slovensko nebo do Rakouska či Maďarska. Návštěva expozice Znovínu trvá asi 90 minut. Během ní se kromě informací o firmě a vývoji vinařství na Znojemsku seznámíte i se zajímavou historií kláštera Louka. Součástí prohlídky je ochutnávka pěti vzorků vína. Po prohlídce je možno zakoupit víno proudkce Znovínu Znojmo v podnikové a bohatě zásobované prodejně.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Kostelec      kat. číslo - VSKO01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Rodinné vinařství hospodařící na dvou hektarech vinic Vám nabízí posezení v příjemném vinném sklepě, v němž můžete s chutí degustovat množství jakostních i přívlastkových vín vlastní prudukce. Při ochutnávce se z úst vinaře dozvíte mnohé o způsobu pěstování révy a výrobě vína. Prostředí zčásti kvelbeného sklepa je vhodné pro pořádání jak klasického posezení tak firemních i rodinných oslav. Nabízené pokrmy přímo z vlastní kuchyně jsou povětšinou místními a krajovými specialitami. Krom sklepa je možné v létě posedět na terase, kde je příležitost uspořádat grilování i opékání selete či připravit domácí zabijačku. Na zpestření atmosféry je možno objednat hudbu, a to lidovou( harmonika, housle, cimbálová kapela ) i moderní.
Možnost nákupu sudového vína s sebou.

Posezení ve sklepě: délka trvání až 8 hodin.
Maximální počet 45 osob (výhledově až 80)

Cena celovečerního menu včetně ochutnávky 8 vzorků vína a neomezené konzumace sudových vín od 440 Kč (podle skladby menu).
Cena rautů včetně ochutnávky 8 vzorků vín a neomezené konzumace sudových vín od 480 Kč (podle složení rautu).
Skladba celovečerního menu nebo rautu se domlouvá předem.
Konzumace přívlastkových vín podle vlastního výběru za příplatek.
Hudba za příplatek.

Pro teambuildingy a rodinné oslavy je možno uspořádat profesionální ohňostroje, lety balónem, jízdu na koni, paintball, soutěž ve střelbě na terč, zapůjčení čtyřkolek, jízdních kol a podobně.
Ubytování v penzionu lze zajistit přímo v rámci areálu vinařství.


Obrázek produktu

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Blatnice pod Svatým Antonínem      kat. číslo - VSBLA01
cena : 0,-Kč   (podle služeb)

Maximální počet 50 osob.
Ve známé vinařské obci můžete s námi navštívit menší vinařství s produkcí kvalitních zemských vín.
Starý sklep s historií sahající do 17. století, klasická výroba vína uchovávaných v dřevěných sudech a kvalitním výkladem majitele o víně je zárukou spokojeného večera.

Ochutnávka ve sklepě
doba trvání 2 hodiny
8 vzorků vína

Posezení
3 - 6 hodin
12 vzorků vín
občerstvení (švédské stoly se studenou kuchyní)


Obrázek produktu
Šatov - Malovaný sklep      kat. číslo - VSSA01
cena : 30,-Kč   (doplňková služba)

Šatov je jednou z nejklasičtějších vinařských obcí na Znojemsku. Proto také bývá častou zastávkou na turistických vinařských trasách.
Návštěva Malovaného sklepa je pak jakýmsi zpestřením, protože ve sklepě se prakticky se žádným vínem nepotkáte. Pouze ke vstupnému dostanete okoštovat víno z produkce Znovín a.s.
Návštěva však stojí zato, jelikož se jedná o raritu v podobě výzdoby sklepních stěn naivními obrazy malovanými jednorukým lidovým malířem, kterému byl ve tmě zdrojem světla jen plamen svíčky umístěné ve speciálním držáku na jeho hlavě.

Mimo návštěvy Malovaného sklepa zajišťujeme v Šatově i prohlídku mohutné vojenské pevnosti ze třicátých let 20. století.

Obrázek produktu

Obrázek produktu

zhave tipy